Start arrow Odnośniki
Odnośniki zagraniczne
 Poniżej znajdziecie zbiór licznych stron traktujących o Przebudzeniu Ziemi, na które natknęliśmysię podczas surfowania po sieci. Większość przeżywała swoją świetność w czasach, gdy publikacją ED zajmowała się FASA, ale znajdą się wśród nich i takie, które powstały dopiero po ukazaniu się na zachodzie drugiej edycji. Niektóre przez lata istnienia napęczniały od materiału, inne zamieszczam tu ze względu na pojedynczy artykuł. Wszystkie bez wyjątku uznałem za warte odwiedzenia.
  Odnośnik Odsłony
  Link   Mongoose Publishing
Strona współwydawcy trzeciej edycji Earthdawna. Informacje o systemie i podręcznikach w dziale RedBrick w ramach marki Flaming Cobra.
488
  Link   Earthdawn Blog
Blog z wieloma wywiadami, quizami, ilustracjami oraz wszelkiego rodzaju odnośnikami do materiałów dotyczących Earthdawna.
862
  Link   Redbrick Limited
Strona wydawcy Earthdawn Classic oraz Earthdawna Trzeciej Edycji. Na stronie oprócz darmowych materiałów w pdf i map, dodatkowo bardzo aktywne forum.
610
  Link   Throal: Heart of Barsaive
Strona w języku angielskim, prowadzona przez SaDe. Wywiady, Konkursy, różnego rodzaju materiały do Earthdawna. Polecamy!!!
548
  Link   StiggyBaby
Można tu nabyć stosunkowo tanie dodatki i książki wydane przez FASA
549
  Link   Earthdawn.org
Niemiecka strona poświęcona Earthdawnowi. Mała galeria, kilka przedmiotów, nowych zasad, pomysłów, stworków itp.
499
  Link   The Ancient Files
Strona poświęcona związkom między metaplotem Earthdawna i Shadowruna. Bardzo ciekawa pozycja w internecie.
513
  Link   Naming the Unnamed
Strona poświęcona kampanii prowadzonej przez Faelana.
479
  Link   Myrias.de
Niemiecki portal earthdawnowy z aktywnym forum
835
  Link   Ash ED Character Sheets
Słynny zbiór kart postaci i pomocy do gry równie słynnego Popiołka. U nas jako nowość, ale w sieci od zawsze.
774
  Link   Wyvern's Lair
Niemiecka strona poświęcona Earthdawnowi, prowadzona do 2004 roku przez Kathy Schad. Obecnie nie aktualizowana. Znaleźć tam można jednak sporo niemieckojęzycznego materiału. Przepisy kulinarne ze świata Earthdawna, mapki, eliksiry i skarby ma
504
  Link   Castle Auryle
Bardzo ciekawa strona z wieloma materiałami do Earthdawna, w tym opisu Pustkowii. Polecam!
475
  Link   Blood Wood Pathes
Główną atrakcją witryny pozostaje mapa Imperium Therańskiego (dokładnie ta, którą dołączono do dodatku pod tym samym tytułem). Poza tym witryna oferuje czary i dyscypliny dla krwawych elfów, kiepską galerię oraz kilka legend opowiadanyc
489
  Link   As Yet Unknown
Stwory, Przedmioty, Czary itp. (Strona poświęcona 1 edycji)
505
  Link   Company of the Storm Wolves
Kompania Wilków Burzowych to grupa bohaterów gry toczonej w australijskim Brisbane. Strona zawiera informacje o kampanii, dzienniki grupy (70 wpisów!), szczegółowe karty postaci i wiele innych materiałów. Aktualizowane w sierpniu '04.
576
  Link   CyanBlade's EarthDawn
Najwiekszy w sieci zbiór dyscyplin do Earthdawna. Pośród ponad stu pięćdziesięciu ścieżek każdy znajdzie coś dla siebie. Last update (4/13/00).
490
  Link   Earthdawn Publishing Trust
Jeżeli uważasz, że ED się skończył, polecam zajrzeć na stronę ED Publishing Trust. Praca wre pełną parą, a kolejne fanbooki pojawiają się w sieci jak gryby po deszczu. Strona ma też prężne anglojęzyczne forum. Doradzam wizytę.
927
  Link   D20 Barsaive
W przeciwieństwie do stron, które mają do zaoferowania prawie wyłącznie ładne logo, D20B może się pochwalić zjadliwą konwersją ED na mechanikę D20. Dla zainteresowanych światem i zniesmaczonych mechaniką ED jak ulał. Aktualizowane: Nov
546
  Link   Dude's Earthdawn
Bardzo dobra, wypasiona wręcz materiałami strona. Znajdziecie tu wszystkiego po trochu i ED Combat Helper'a (w dziale Download) jako wisienkę. Polecam. Last Updated 07/17/02.
503
  Link   Damien Coltice Earthdawn gallery
Witryna internetowa jednego z artystów ilustrujących podręczniki drugiej edycji ED. Polecam.
625
  Link   Al-Qadim for Earthdawn
Ciekawostka. Arabskie klimaty przełożone na mechanikę ED.
526
  Link   Wyvern's Lair
Trzeba zobaczyć, choćby dla grafiki. Po niemiecku.
535
  Link   Benjite's Home Page
Rzecz rzadko spotykana: galeria szkiców inspirowanych ED. Plus jeden scenariusz na deser.
493
  Link   Anglojęzyczny Webring
Mało? W takim razie proszę: ED webring z ponad pięćdziesiątką skatalogowanych pozycji. Miłego surfowania.
574
  Link   Wanderer's rest
W "Odpoczynku wędrowca" oczekuje na surfujących po sieci duża kampania (wykorzystująca wątki z Mgieł Zdrady) Chronicles o Barsaive, dwie duże przygody oraz kilka nowych stworów zamieszkujących prowincję. Dawno nieaktualizowane [2000].
535
  Link   Schattenspiel
Ten link prowadzi do angielskiej podstrony schattenspiel, gdzie znajdziecie skomponowane na potrzeby sesji ED soundtracki [!] oraz programy: EarthDawn Creature Mill, czyli kreator bestii, oraz Fate roller - randomizer. Polecam.
488
  Link   Probability chart
Tabela z prawdopodobieństwami uzyskania wyników od 1 do 100 w pojedynczym rzucie kością. Możesz sprawdzić jak nieprawdopodobny był wynik, który właśnie wyrzuciłeś. ;-]
488
  Link   Ork in Black
Witryna godna polecenia z kilku względów tj. opisu elfickiego królestwa Shosary i therańskiego miasta Galedon, osobliwej dyscypliny oniromanty - maga snów oraz opisu niepodbitych przez Theran krain zajmowanych przez plemię Bindarich.
476
  Link   Order of the White Rhino
Strona poświęcona wywodzącej się z Throalu tytułowej organizacji. Prócz typowych działów znajdziemy tu kapitalny test wiedzy o ED [szkoda tylko, że urywa się gdzieś w połowie...]. Last Update: January 20th, 2002.
550
  Link   Nexus
Bardzo dobra oprawa graficzna. Można tu znaleźć m.in. kilka ciekawych dyscyplin, trochę ekwipunku, domowe rozwiązania popularnych problemów. Last update: Jan 2000
839
  Link   NERPS
Excelowy kreator postaci do ED. Na stronie znajdują się pondto mapy świata ED [z edycji niemieckiej oraz Blood Wood]. Last Update: 01/14/2005 03:51 PM.
592
  Link   Mapy z Wężowej Rzeki
Tytuł mówi sam za siebie.
472
  Link   The Lore Merchant
Prócz zapisków z przebiegu kampanii znajdujemy tu opis Obieżyświata [przypominam: dyscyplina tylko dla ludzi] oraz EDowy Timeline. Revised April 11, 2004.
498
  Link   Living Room Games
Strona wydawcy drugiej edycji EarthDawna.
1144
  Link   Slim's Web Lair
Galeria jest głównym powodem dla którego warto odwiedzić stronę kryjącą się pod tym linkiem.
477
  Link   Halls of Justice
Nowe knacki i dyscypliny (uwodzicielka; therański mag bitewny), kilka fajnych stworków, magiczne przedmioty, broń i zbroje, dużo zaklęć, kilka zasad, niewiele opowiadanek - oto w skrócie zawartość tej witryny. Last update: June 17, 2000.
499
  Link   From Kaer to Eternity
Artykuł Toma Granta, darmowa próbka z Pyramid wydawanego przez Steve Jackson Games traktuje o kampaniach toczących się w zamkniętych kaerach.
1391
  Link   Earthdawn Journal
Pierwszy przystanek dla prowadzących EarthDawna. Choć ED Journal jest martwy od zawsze, a duża część materiałów została przedrukowana przez MiMa [patrz m.in. nasze archiwum], to nadal warto to miejsce odwiedzić.
536