Start arrow Biblioteka arrow Przygody arrow Kampania Powietrzny Okręt
Kampania Powietrzny Okręt Drukuj
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Maciej "Szalony" Szaleniec   
07.04.2005.

Kampania Powietrzny Okręt

 

O Powietrznym Okręcie

      Cykl pieśni o wspólnej nazwie "Powietrzny Okręt" znany jest w Barsawii jako poemat heroiczny, opowiadający o wydarzeniach, które rozegrały się pomiędzy rokiem 1500 a 1509 TH. Autorstwo owych opowieści przypisuje się T'saanas V'shali, Trubadurce z Domu V'strimon, jednakże, jak sama t'skrangowa bardka przyznaje, inspiracją dla niej były przeczytane w Wielkiej Bibliotece Thery tajne raporty, dotyczące owych wydarzeń. Jak mówią plotki, T'saanas udało się w jakimś sposobem zapoznać się z owymi raportami w czasie jej pobytu na Wielkiej Therze. Na tej podstawie powstały owe pieśni, sławiące czyny barsawiańskich adeptów. Cykl zawiera opowieści o następujących tytułach:

I. Powietrzny Okręt

II. Mgły Gór Smoczych

III. Gniazdo Dormadraala

IV. Mistrz Ksiąg

V. Klucz

VI. Fon-Gazaal

VII. Therańska przynęta

VIII. Ostatnie starcie

      Wielu bardów dołącza do niego jeszcze jedną opowieść, "Przeklęty Miecz", która rozegrała się najprawdopodobniej w czasie pomiędzy wydarzeniami opisanymi w "Mistrzu Ksiąg" i "Kluczu". Trzy ostatnie opowieści Trubadurka spisała i zamieściła w ofiarowanej Bibliotece Throalu księdze, znanej pod tytułem "Kronika skradzionych legend".

Przeklęty Miecz

      Velminar Srebrnooki Wietrzniacki Trubadur

PS. Linki są odnośnikami dla plików pdf.


Odsłon: 2841

  Komentarze (3)
1. Wrazenia po ,,powietrznym okrecie"
Dodane przez Say, w dniu - 04-03-2009 14:06
Witam, nie jestem kimś kto potrafi prowadzącym przygody z netu, nigdy mi to nie wychodziło, wiec od 9 lat sam wymyślałem scenariusze. Aczkolwiek ,,powietrzny okręt" zaskoczył i zaintrygował mnie od samego początku. Wczoraj rozegrałem pierwsza odsłonę kampanii, i znów ku mojemu zaskoczeniu sprawdziła się znakomicie, zarówno ja jak i moi gracze jesteśmy ,,na TAK" :) Dziś kolejna cześć... już się nie mogę doczekać ;]
2. Dodane przez Sethariel, w dniu - 04-03-2009 14:57
Polecam część "Mistrz Ksiąg" oraz "Przeklęty Miecz". Ja nie prowadziłem całej kampanii, lecz sporo elementów wykorzystałem łącząc też motywy z Mgieł Zdrady.
3. I po gorach smoczych
Dodane przez Say, w dniu - 13-03-2009 14:38
Rozegraliśmy góry smocze, mówiąc szczerze chyba najlepiej prezentująca się i najbardziej zaskakująca cześć kampanii. Rezultat ? 5+ :) niestety moim gracza średnio chce się dobrać do skóry Dormadraalowi toteż cała następną sesje spędzili na jeziorze ban w gościnie t'skrangow. Mam jednak nadzieje ze w końcu się rusza ;b Ah właśnie, i albo mi coś umknęło, albo pomiędzy Leżem a mistrzem ksiąg w niewyjaśnionych okolicznościach w plecaku bohaterów pojawia się księga ohm'a ... nie wiem jak ani skąd ;p

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować materiały .
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »